Kurumsal

Hakkımızda
Vizyon & Misyon
Tarihçe
Etik Değerlerimiz
Kariyer

Hakkımızda

UMS Uğur Metal Sanayi, galvanizli ve boyalı galvanizli sac ticareti yapmak üzere 1999 yılında Ankara Ostim OSB’de kurulmuştur. Çok kısa sürede, ilkeli tutumu ve yüksek kalite anlayışıyla sac ticareti gerçekleştiren UMS, bölgesinde en hacimli satış yapan sanayi markası haline gelmiştir.
 
2005 yılında yeni yatırım kararı alan ve büyüyen UMS, bölgesindeki ilk ve tek Çelik Servis Merkezi’ni kurmuştur. Çelik Servis Merkezi ile boy kesme hattı, trapez hattı ve dilme hattına sahip olan UMS, talep edilen özel ölçü galvaniz sac istekleri için yüksek hız ve kalite ile hizmet sunmuştur.
 
2006 yılında TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Belgesi alarak kaliteye verdiği önemi taçlandıran UMS, kalite belgesiyle fark yaratan Çelik Servis Merkezi olmuştur.
 
Günümüzde üretim faaliyetlerine tüm hızıyla ve aynı kararlılıkla devam eden UMS, modern ve hızlı tezgahlarıyla üretim faaliyetlerini soğuk şekillendirmeye uygun galvanizli çelikler ve alaşımsız yapı çeliklerinden gerçekleştirmekte, yıllık 120 bin ton üretim yapabilmektedir.
 
Büyümeye ve yatırımlarıyla sektörde gelişmeye devam eden UMS, 2013 yılında bünyesine yeni tezgahlar ve üretim hatları katarak alçı profilleri, alçı levha profilleri, dış cephe profilleri ve aksesuarlar bakımından 150 milyon metrelik kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük üretim hacmine sahip, en hızlı üretici markası konumuna gelmiştir.
 
Müşteri memnuniyetini, satış sonrası hizmeti, kaliteyi ve güvenilirliği ilkeleri olarak benimseyen UMS, inovasyonda, teknolojide ve gelişime göstermiş olduğu değerde, her zaman Bir Adım Önde olma felsefesiyle ürün çeşitliliği katmaya, sektörde fark yaratmaya devam etmektedir.

Vizyon & Misyon

Vizyonumuz

Kaliteli, güvenilir ve nitelikli ürün/hizmet sunarak, müşterilerimizin istek ve beklentilerini en üst düzeyde yerine getirmek, müşterilerimizin ve çalışanlarımızın memnuniyetini sağlamaktır.

Misyonumuz

Misyonumuz daima bir adım önde olmak ve en iyi olmaktır. En iyi olmaktan kastımız, müşterilerimizin memnuniyetini sağlamış ve onlar tarafından tercih edilen, çevresine duyarlı dost ve sosyal sorumluluk sahibi örnek bir şirket olmaktır.

Vizyon & Misyon

Tarihçe199.png
UMS Uğur Metal Sanayi, sektöre ilk adımını 1999 yılında, Ankara Ostim OSB’de, galvanizli ve boyalı galvanizli sac ticareti yaparak atmıştır. Çok kısa sürede ilkeli tutumu ve yüksek kalite anlayışı ile kendi sektöründe öne çıkmayı başarmıştır.
199.png
2005 yılında alınan yatırım kararı ile sektördeki hacmini genişleten UMS, bölgesindeki ilk ve tek Çelik Servis Merkezi’ni kurmuş; bünyesindeki boy kesme hattı, trapez hattı ve dilme hattı ile talep edilen özel ölçü galvaniz sac istekleri için hızlı, kaliteli ve çözüm odaklı hizmetler sunmuştur.
199.png
2006 yılında TS EN ISO 9001Kalite Yönetim Belgesi alarak kaliteye verdiği önemi taçlandıran UMS, kalite belgesiyle fark yaratan Çelik Servis Merkezi haline gelmiştir.
199.png
2010 yılında ihracat serüvenine başlayarak günümüzde Norveç, İsveç, Danimarka, Fransa başta olmak üzere, Avrupa, Kuzey Afrika ve Türki Cumhuriyetlerden oluşan,19’dan fazla ülkeye ihracat yapmayı başarmıştır.
199.png
Büyümeyi ve yatırımlarıyla sektördeki gelişimini sürdürerek, 2013 yılında bünyesine eklediği yeni üretim hatlarıyla alçı ve alçı levha profilleri, dış cephe profilleri ve bağlantı aksesuarları üreten; Türkiye’nin en büyük profil üretim kapasitesine sahip, en hızlı üretici markası olmuştur.
199.png
2018 yılında ise kalitede yeni adımlar atarak TS EN ISO 9001Kalite Yönetim Sistem Belgesi’nin yanı sıra TS EN ISO 14001Çevre Yönetim Sistem Belgesi, TS OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistem Belgesi, Çelik Profil ve Aksesuarlar için ISO 14025 ve TS EN 15804 Çevresel Ürün Beyanı (EPD) almıştır.
199.png
2019 yılında Atılım Üniversitesi Malzeme Şekillendirme ve Mükemelliyet Merkezi ile beraber bir yeniliğe daha adım atılarak asma tavan sistemlerinde muadillerine oranla bir üst kalınlık performansı gösteren UMS Power Tavan Profilleri tasarımı geliştirilmiş ve üretimine başlanmıştır. Geliştirilen tasarım, Faydalı Model Belgesi alınarak tescillenmiştir.
199.png
2020 yılında ise emboss teknolojisine sahip yeni profil hatlarıyla birlikte tamamen yeni bir tasarım ve yüzey dokusuna sahip UMS Reform Asma Tavan Profilleri geliştirilmiş ve ürün portföyüne katılmıştır.
199.png
Temelli’de bulunan ASO 2 bölgesinde, 42 üretim tezgahı, 8000 m² kapalı, 4000 m² açık olmak üzere, toplam 12000 m² alanıyla Türkiye’nin en büyük ve en yüksek üretim kapasitesine sahip profil fabrikası açılmıştır. Ayrıca Amerika Chicago'da, UMS Metal Building Systems USA LLC firması kurulmuştur.
199.png
"Hafif çelik yapı imalatında yetkin tasarım ve detaylandırma ekibiyle Türkiye ve Dünya normlarında en doğru yapısal çözümleri sunma” vizyonundan hareketle UMS Hafif Çelik Yapı Profilleri üretimine başlanmıştır.


Günümüzde üretim faaliyetlerine tüm hızı ve kararlılığıyla devam eden UMS, yıllık 120 bin ton ÇSM üretim kapasitesi, 150 milyon metre profil üretim kapasitesi ve modern tezgahları ile üretim faaliyetlerini, galvanizli soğuk şekillendirmeye uygun çelikler ve galvanizli alaşımsız yapı çelikleriyle gerçekleştirmeyi sürdürmektedir.

Sektöre adım attığı ilk günden bugüne, müşteri memnuniyetini, satış sonrası hizmeti, kalite ve güvenilirliği ilkeleri olarak benimseyerek, inovasyonda, teknolojide ve gelişime gösterdiği değerde, her zaman “bir adım önde” olma felsefesi ile sektörde fark yaratmaya, hedeflediği Avrupa pazarlarına ulaşmakta, emin adımlarla yola devam etmektedir.

Etik Değerlerimiz

Etik Değerlerimiz


UMS Uğur Metal Sanayi Müşterilerine, paydaşlarına ve nihayetinde ülkesine karşı aşağıda detaylı belirtilen tutum ve davranışlar sergilemeyi, tüm yönetim kurulu üyeleri tarafından bu ilkelerin yaygınlaşarak benimsenmesi için çaba göstermeyi görev edinir.
• Hukuka Saygı
• İnsana Saygı
• Güleryüz ve Samimiyet
• Dürüstlük
• Çevreye Saygı
• Bilgiyi Elde Etme, Kullanma ve Koruma
Kariyer


İnsan kaynakları, UMS için stratejik öneme sahiptir. Nitelikli ve kurum bilinci yüksek çalışanlarıyla sektörünün lideri olma yolunda 1999 yılından beri sağlam adımlarla ilerleyen UMS, gelişen ve büyüyen yüksek insan kaynağı ile kurumsal hedeflerini başarıya dönüştürmeyi amaç edinmiştir.


UMS olarak personel adaylarımızda, dürüstlük, yüksek kurum bilinci, sonuç odaklı çalışma, yaratıcı ve yenilikçi çözümler getirme ve ilkelerimizle örtüşen bir kişiliğe sahip olma öncelikli tercih nedenimizdir. Bu çerçevede yer alan personel ağımız için insan kaynakları hedefimiz,


  • Her bölümde çalışanlarımıza Kurum Kimliğini benimsetmek.

  • Ortak misyon ve vizyon altında yetkin hale getirmek.

  • Çalışanların mesleki gelişimi için çözüm üretmek.

  • Bu kazanımların iş sonuçlarına yansımasını takip etmektir.

Açık pozisyon oluşması durumunda sizlerle iletişime geçmemiz için Başvuru formunu doldurarak insan kaynakları havuzumuza CV’nizi ulaştırabilirsiniz.

BAŞVURU FORMU