Galvanizli ve boyalı galvanizli rulo sacın 58/915 kesitinde formlanmasıdır. 3 tepeli olarak 1200 mm genişliğinde rulodan üretilmektedir.


UMS 58/915 beton trapezi kompozit döşemelerde kullanılmak için tasarlanmıştır. Bu  malzemeler inşaat sürecinde işçiler ve malzeme için platform, ıslak beton için kalıp görevini üstlenmektedir. Daha sonra beton sertleşip yeterli dayanımı kazandığında ve beton ile aderansı sağlandığında döşemedeki çekme bileşeninin bir kısmını veya tamamını karşılayarak kompozit çalışmaya yardım etmektedirler.


Trapez levhanın kalıp döneminde ve kompozit süreçteki davranışları farklılık göstermektedir. Kalıp dönemindeki trapez sac, üzerindeki yükler nedeniyle oluşan eğilme ve kesme etkilerine maruz kalır. Kompozit süreçte ise trapez sac tarafsız eksenin yerine bağlı olmak üzere genellikle kompozit kesitin çekme bileşenini oluşturur. Ancak nadiren de olsa bazı aksi durumlarda beton ile beraber basınç ve çekmeye karşı direnç sağlar.


Yukarıda bahsedilen bu iki davranış biçimi ayrı ayrı incelerek ilgili hesap tabloları oluşturulmuştur. Hesaplarda esas olarak Avrupa Birliği standartlarından Eurocode 4 “Design of Composite Steel and Concrete Structures” referans alınmıştır. Kompozit süreçteki davranışta beton ile çeliğin arasındaki kaymanın engellendiği kabul edilmiştir. Aynı zamanda kompozit çalışmada kesitte oluşan tüm kesme kuvvetinin beton bileşen tarafından karşılandığı düşünülmüştür.